Welcome to Dongguan Yuanyou Adhesive Tape Co., Ltd.
| Name | Acrylic Clear Double Face Tape |
|---|---|
| Thickness | 0.25~2mm |
| Length | 33m or customer |
| Width | 5mm-800mm |
| Color | Transparent |
| Release Liner Color | Red Liner / White Release Paper |
| Place of origin | Dongguan, China |
| PAYMENT | T/T /PAYPAL |
| Packaging | Standard export packaging |
●Product Applications
1. Fixation for auto interior & exterior parts
2. Bonding of daily household items
3. Assembly of electronic components
4. Mounting signs and nameplates
5. Furniture fitting and edge sealing
6. Bond glass, metal and plastic materials
7. DIY crafts and office supplies sticking
8. Industrial parts fixed connection
●Factory Real Shot
